Zapraszamy na szkolenie pt. „Jak egzekwować należności za usługi tłumaczeniowe” w dniu 28 listopada br.

Zapraszamy naszych członków na bezpłatne szkolenie pt.  Jak egzekwować należności za wykonane usługi tłumaczeniowe.

Foto: Pinterest/chickenfootrules.com

 

Szkolenie odbędzie się w środę, 28 listopada 2018 w godz. 17:00 – 21.00 w naszej siedzibie przy ul. Grażyny 13 w Warszawie (sala Zielona, parter – bezpośrednie wejście do sali od ul. Grażyny 15).

 


PROGRAM:

Prowadzenie: Paweł Gugała i Dominika Wójcik
Paweł Gugała: Adwokat. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego, wykładowca IPSKT w Warszawie. Wspólnik kancelarii SG LEGAL Sierota Gugała sp. j. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych i osób prywatnych z krajów niemieckojęzycznych. Członek STP i TEPIS.

Dominika Wójcik: aplikantka adwokacka w kancelarii SG LEGAL Sierota Gugała sp. j., doktorantka w Katedrze Postępowania Cywilnego na KUL-u w Lublinie. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw cywilnych i ochronie danych osobowych.

 Opis:

Część teoretyczna:

 

(1) Sposoby egzekwowania należności  za usługi wykonane przez tłumaczy prowadzących własną działalność gospodarczą, własną agencję (spółka, działalność gospodarcza), tłumaczy pracujących na umowy (o dzieło i umowy o świadczenie usług) od klientów budżetowych (w ramach wygranych przetargów lub bez przetargu), prywatnych i np. sądów (tłumacze przysięgli).

(2) Angażowanie firmy prawniczej, wystawianie sądowego nakazu zapłaty, ściąganie należności z konta dłużnika przez komornika, sprawa odsetek od opóźnienia w zapłacie.

(3) Dochodzenie należności i odsetek od niepłacących w terminie lub niepłacących w ogóle – w przypadku klientów zagranicznych z UE i spoza UE.

 

Część praktyczna:

Samodzielne przygotowywanie pism (wezwań do zapłaty) przez uczestników.

 godz.18.45-19.00: przerwa połączona z poczęstunkiem. 

Szkolenie bezpłatne dla członków STP z opłaconą składką członkowską za 2018 r. Składkę będzie można opłacić na miejscu. Istnieje również możliwość skorzystania ze szkolenia przez osoby nie należące do STP po wpłaceniu przez nie darowizny w kwocie minimum 250 zł na cele statutowe Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich.

 

Konieczna rejestracja. Prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w szkoleniu na adres stp@stp.org.pl

Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie organizujemy w odpowiedzi na często kierowane do nas zapytania i prośby o udzielenie informacji, jak dochodzić należności. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału.