Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych członków na bezpłatne szkolenie na temat prawnych i podatkowych aspektów rozliczania tłumaczeń

Jak rozliczać tłumaczenia?
Szkolenie odbędzie się w środę, 18 kwietnia 2018 o godz. 16:00 w naszej siedzibie przy ul. Grażyny 13 (sala Zielona, parter – bezpośrednie wejście do sali od ul. Grażyny 15).


PROGRAM:
godz. 16-18.30
Umowa o dzieło a Umowa zlecenie
Prowadzenie: Paweł Gugała

Adwokat. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego, wykładowca IPSKT w Warszawie. Wspólnik kancelarii SG LEGAL Sierota Gugała sp. j. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych i osób prywatnych z krajów niemieckojęzycznych. Członek STP i TEPIS.
Opis:
Różnice między zawieraniem umowy o dzieło a umowy zlecenia. Omówienie aktualnej sytuacji prawnej i orzecznictwo.
Uczestnicy mogą wysyłać wcześniej pytania do prowadzącego: pawel.gugala@sglegal.pl

godz. 18.30-18.45 przerwa

godz. 18.45-21.15
VAT bez wad? Działalność gospodarcza tłumacza w świetle ustawy o podatku od towarów i usług – jak prawidłowo rozliczać usługi tłumaczeniowe
Prowadzenie: Maciej Zgondek
Prawnik, doradca podatkowy, specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie VAT. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w dziale VAT jednej z największych międzynarodowych firm konsultingowych. Obecnie kieruje zespołem VAT w kancelarii doradztwa podatkowego, specjalizującej się w obsłudze klientów niemieckojęzycznych. Maciej ma także bogate doświadczenie w zawodzie tłumacza, zarówno pisemnego, jak i konferencyjnego. Jest też tłumaczem przysięgłym języków angielskiego i niemieckiego oraz prowadzi butikowe biuro tłumaczeń (www.sine-qua-non.pl).
Opis:
Prowadzący przedstawi mechanizm działania VAT na praktycznym przykładzie z branży tłumaczeniowej, omawiając wady i zalety rozliczania tego podatku. Wyjaśni też praktyczne kwestie takie jak wystawianie faktur i faktur korygujących, rozliczanie zaliczek, rozliczanie usług dla podmiotów zagranicznych (mechanizm odwrotnego obciążenia – reverse charge), prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupowych, prawo do odliczenia w wypadku działalności mieszanej (opodatkowanej i zwolnionej).
Uczestnicy mogą wysyłać wcześniej pytania do prowadzącego: maciej.zgondek@sine-qua-non.pl

Szkolenie bezpłatne tylko dla członków STP z opłaconą składką za 2017 r. Na miejscu możliwość opłacenia składki.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie obecności pod tym linkiem.