Witamy nową wiceprezes i skarbnika kol. Kasię Diehl

 
 
Witamy nową wiceprezes i skarbnika kol. Kasię Diehl
 
Cieszymy się bardzo, że już w maju funkcję wiceprezesa i skarbnika objęła po kol. Leszku Królu nasza wspaniała koleżanka i wieloletnia członkini STP Kasia Diehl. Kol. Diehl znana jest ze swojej aktywności i pełnej zaangażowania pracy dla STP.   Już w kilku kadencjach pełniła ważne funkcje w naszym Stowarzyszeniu. Cenimy jej kreatywność, energię, zdecydowanie i optymistyczne, otwarte usposobienie. Przydadzą się w trudnych zmaganiach naszej branży… Kasiu dziękujemy, że jesteś z nami!

 
Poniżej krótki biogram i zdjęcie naszej koleżanki.
 
 
 
 
Katarzyna Dorota Diehl, ur. w Warszawie. Absolwentka 5-letnich studiów dziennych ILS UW (grupa angielska z językiem niemieckim). Zaraz po studiach stypendystka programu DAAD na Uniwersytecie w Karlsruhe. Absolwentka studiów podyplomowych w Instytucie Dziennikarstwa UW/George Brown College/Centennial College, Toronto, Kanada (Public Relations). Tłumaczka konferencyjna, tekstowa oraz autorka prezentacji o tematyce kulturalnej i naukowej.  W 2014 roku zdała (za pierwszym podejściem) egzamin certyfikacyjny American Translators Association w zakresie tłumaczenia tekstów specjalistycznych z języka angielskiego na język polski. W latach 2011-2014 Wiceprezes STP, w latach 2014- 2018 Przewodnicząca KR STP, od maja 2018 ponownie wiceprezes oraz skarbnik STP w związku z rezygnacją kol. Leszka Króla.
Od zawsze osoba wielozadaniowa. Uczęszczała m. in. do Szkoły Europejskiej w Bergen NH w Holandii, do klasy z wykładowym angielskim, niemieckim i niderlandzkim, z dodatkowym językiem francuskim, kontynuując jednocześnie korespondencyjnie naukę w polskim liceum ogólnokształcącym. Do tej pory stale aktualizuje swoją wiedzę metodą samokształcenia lub podczas konferencji i szkoleń, które chętnie współorganizuje. W wolnych chwilach rozwija swoje zdolności muzyczne i artystyczne.
 
 
Podczas konferencji w pięknej Marsylii (2018)