Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa !

W dniach 24 – 27 października 2019 r. Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich, kontynuując dotychczasową tradycję, będzie patronem 4-dniowego święta książki w Krakowie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska {D11}, gdzie będziemy promować nasze stowarzyszenie i prezentować najnowszą literaturę fachową.

Zapraszamy również na dwa organizowane przez nas spotkania autorskie:

I TY ZOSTANIESZ TŁUMACZEM CZYLI AMERYKANIN W KRAKOWIE / Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich
25 października, 2019 r., (Piątek) , 18:00 – 19:00

SPOTKANIE Z GERARDEM MICHAEL’EM MAJKĄ

ORAZ

Viva España i nie tylko/ Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich
24 października, 2019 r., (Czwartek), 16:00 – 17:00

SPOTKANIE Z TŁUMACZKĄ MARTĄ ELOY-CICHOCKĄ

Spotkania przygotowała i poprowadzi nasza członkini z Krakowa, tłumaczka przysięgła i literacka języka angielskiego, nieoceniona kol. Bożena Markiewicz. (kd)

Serdecznie zapraszamy naszych członków i sympatyków do odwiedzenia nas w Krakowie !

Przypominamy, że po zarejestrowaniu się na miejscu w Rejestracji Targów i okazaniu legitymacji tłumacze mają na Targi wstęp wolny.

Biogramy moderatorki spotkań i naszych gości :

Bożena Markiewicz, lektorka, tłumaczka przysięgła i literacka języka angielskiego, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich i kapituły nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów. Wielbicielka starych filmów, wydała wojenne wspomnienia swojej matki, napisała książkę współczesną. Od lat organizuje stoisko Stowarzyszenia na Targach Książki w Krakowie i prowadzi spotkania z tłumaczami i wydawcami.

Marta Eloy-Cichocka, poetka, fotografka, tłumaczka, dziennikarka, podróżniczka, doktor iberystyki. Stypendystka zagranicznych fundacji i uniwersytetów, adiunkt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wykłada, pisze i tłumaczy.

Gerard Michael Majka, Amerykanin, Polak po dziadkach, absolwent polonistyki w USA, tłumacz sądowy i certyfikowany American Translators Association w Stanach (Polish into English), specjalistyczny i publicystyczny w Polsce, od kilkunastu lat mieszka w Krakowie i tłumaczy, stale współpracuje z licznymi instytucjami, firmami i agencjami, polskimi i amerykańskimi.

Lista Wystawców:

https://ksiazka.krakow.pl/pl/dla-zwiedzajacych/lista-wystawcow.html

Program towarzyszący: http://targiksiazki.exposupport.pl/prezentacje