„Tłumaczenie – hobby czy trudna rzeczywistość ? ” Dyskusyjny Salon STP na Warszawskich Targach Książki, piątek 24 maja, 2019, godz. 14-15.30.

Drogie Koleżanki i Koledzy, drodzy Sympatycy STP !

Serdecznie zapraszamy na Dyskusyjny Salon STP „Tłumaczenie – hobby czy trudna rzeczywistość”, który odbędzie się  na Warszawskich Targach Książki, w piątek 24 maja, godz. 14-15.30, Stadion Narodowy, scena B, Poziom +2.  

Uczestnikami panelu będą (w kolejności alfabetycznej) :  

Marek Bieńczyk, pisarz, tłumacz, laureat nagrody Nike,

Justyna Czechowska, tłumaczka, prezes Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury,

Elżbieta Kwiatkowska, dyrektor wydawniczy, wydawnictwo Prószyński Media,

Grażyna Szarszewska, dyrektor generalna, Polska Izba Książki,

Anna Wasilewska, tłumaczka, wydawca, wydawnictwo Literatura na Świecie .

Moderatorem spotkania będzie Dr Wojciech Gilewski, tłumacz, członek Zarządu STP.  

Podobnie jak podczas ubiegłorocznego panelu targowego STP pt. „Tłumacz na rynku wydawniczym”, chcielibyśmy, by panel tegoroczny był otwartą, szczerą  dyskusją na temat sytuacji tłumaczy literatury. Czy jest to tylko piękne hobby, czy da się z tego żyć, jak kształtują się relacje pomiędzy  tłumaczami i wydawcami, jaka jest obecnie jakość przekładu itp.  

Aby wejść na spotkanie należy zakupić bilet wstępu na Targi (w Internecie lub w kasie przed wejściem na Stadion). Dla członków STP zainteresowanych udziałem w spotkaniu mamy przygotowane bezpłatne zaproszenia. Prosimy o maila na adres: informacje@stowarzyszenietlumaczypolskich.org.pl i wówczas poinformujemy jak można je odebrać. Seniorom przysługuje wstęp wolny.


Do zobaczenia na targach!  

Zarząd STP